• İletişim: 0 541 859 85 00
  • Email : iletisim@polenmutfakmobilya.com
  • Çalışma Saatleri: 08:00-20:00

Çelik Kapı

ÇELİK KAPI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

» Çelik Kapı da en önemli unsur, kapı takıldıktan sonra kesinlikle kasayla duvar arasında boşluk bırakılmamasıdır. Kasa iki parça halinde imal ediliyor. Birinci parça önden yerleştirilip ikinci parça arkadan yerleştirilerek birbirine özel montaj boşluğundan yararlanarak birbirine bağlanıyor. Daha sonra kapının kanadı yerine takılıyor. Bunun sebebi de kasa ile duvar arasında boşluk bırakmamak ve depremlerde oluşabilecek sıkışmaları engellemek. Depremde sıkışmanın sebebi ise kapının kasasını kaynakla duvara montaj yapıldığı zaman sarsıntıdan dolayı duvarda oluşabilecek eğrilikten dolayı sıkışma oluşturmasıdır. Fakat birbirine montaj edilen kapı montajlarında kaynak kullanılmadığı için bu sorun ortadan kalkıyor.

» Bir ayrıntı da çelik kapının pervazları da sonradan takılmadığı için oradan gelebilecek bir teşebbüste kapının zarar görmemesi. Fakat edindiğimiz bilgilere dayanarak levyeyle hırsızlık teşebbüsünde kapının kasasının alnında mutlaka özel önlem alınması gerektiğini öğrendik. Aslında araştırmanın sonucu; bu islerin çok da ucuz olmadığı. Böyle bir kapının imalatı için iyi bir yatırım gerektiriyor.
» Şimdi daha ileri derece korunmaya geçelim: Tabi ki ileri derece korunma kuvvetli kilitlerle olur. “Hırsıza kilit dayanmaz” derler ama genelde kuvveti bir kilit yani hırsıza bir kaç dakika dayanan kilit, hırsızın sizin evinizden vazgeçip başka bir hedefe yönelmesini sağlar.
» Unutmayın ki açılmayacak kapı ve kilit yoktur. Hırsızların kapınızla uğraştığı süreyi 3 katına çıkarmayı garanti edecek tedbirler sunuyoruz siz değerli müşterilerimize…
» Kapılarınızda; kasaya sıkıca yapışan ahşap ya da çelik kapı kullanın. Eğer çelik Kapı yaptırıyorsanız Kapı monte edilirken, alttaki eski ahşap kasayı çıkartmadan monte ettirin. Yoksa o çelik kapıyı “çektirme” diye tabir edilen aletle açmak 1.5 dakikadan az zaman alır.
» Çektirmeyi Kapının kasasının iki yanına dayayan hırsızlar vida gibi olan çektirmeyi yavaşça açıp kasayı deforme ettikleri anda kapı kendiliğinden açılmakta bu da yaklaşık 1.5-2 dakikayı almaktadır.