• İletişim: 0 541 859 85 00
 • Email : iletisim@polenmutfakmobilya.com
 • Çalışma Saatleri: 08:00-20:00

Banyo Dolabı

 • Home
 • /
 • Banyo Dolabı

BANYO DOLABI

Banyo dolapları hem şık hem de kullanışlı bir banyonun olmazsa olmazları… Havlular, kişisel bakım ürünleri ve çeşitli aksesuarlar, temizlik malzemeleri gibi eşyalarınızı koyabileceğiniz banyo dolapları banyoda düzeni sağlayan kurtarıcılarınızdır. Bu nedenle banyo dolaplarımızı seçerken dolabın rengine, malzemesine, kolay temizlenebilirliğine ve banyonuzu daraltmayacak boyutlarda olmasına çok önem vermelisiniz. Özellikle küçük banyoları daha da daraltmayacak tarzda dolapların seçimi oldukça önemli.

Banyo dolaplarınızdan sıkıldınız ve değiştirmek mi istiyorsunuz, yeni bir ev aldınız ve banyonuzu kendiniz mi dekore etmek istiyorsunuz ya da dolabı olmayan bir banyonun dağınıklığından sıkıldınız mı? O zaman bu yazımıza mutlaka göz atın. Banyo dolaplarını doğru seçiminin ne kadar önemli olduğunu düşünerek sizin için bazı öneriler hazırladık.

 1. Altı dolaplı bir lavabo, onun üstüne asılacak aynalı küçük dolap ve yan taraftaki duvara monte edilecek bir dolap hem kullanım olarak birçok olanak sağlar hem de banyonuzda şık bir görünüm yaratır.
 2. Banyonuzu daraltmamak için daha çok lavabo ve çevresini dolap koymak için düşünebilir diğer duvarları boş bırakmayı deneyebilirsiniz. Diğer duvarlara dolap yerine raf sistemi ile çözüm getirmek daha ferah bir banyonuz olmasını sağlayabilir.
 3. Seçtiğiniz dolaplarda çekmece de olursa dolabı daha kullanışlı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Makyaj malzemelerinin, tarak, fırça, toka gibi eşyaların, bakım malzemelerinin, hem kadın hem de erkeğin banyoda kullandığı eşyaların konulması için çekmecelerinin olması dağınıklığı önlemenizi ve banyoda daha rahat düzen kurabilmenizi sağlar.
 4. Tek başına bir ayna asmak yerine, hem duvarı daha çok değerlendirmek hem de yerden kazanmak için aynalı bir dolap tercih etmek daha pratik ve kullanışlı olabilir. Aynalı dolap çevresine raflar da ekleyerek eşyalarınız için yer açabilirsiniz.
 5. Banyo dolabı seçerken ucuz fiyatı ya da şıklığı ön plana almak yerine suya ve rutubete karşı dirençli bir malzemelerden yapılmış dolaplar seçmeye dikkat edin. Böylelikle dolaplarınızın daha uzun süre görünümünün bozulmamasını ve sağlam kalmasını sağlarsınız.
 6. Banyo dolaplarında genelde beyaz ve kahverengi tonlar seçilse de banyonuzun duvar ve fayans renkleri ile uyum sağlayacak renk tonlarını da değerlendirebilir, banyonuzda şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Daha ferah bir ortam sağlamak istiyorsanız banyo dolaplarınızı seçerken açık renkleri tercih etmeye özen gösterin. Ben koyu renkten vazgeçemem diyorsanız o zaman banyonuzda kullanacağınız halı ve aksesuarların renklerini açık renklerden seçerek dekorasyonunuzda dengeyi sağlayabilirsiniz.
 7. Klasik mobilyalara kıyasla modern tasarımlı dolaplar banyoda daha kullanışlıdır. Banyo dolabı seçerken ortamı boğmayacak, rahat kullanım sağlayacak dolaplara yönelmek de fayda var.